Elhoztuk a Betlehemi lángot Szentendrére

Idén december 13-án délután 15 órakor került sor a Betlehemi láng ünnepélyes magyarországi átadására  a budapesti Sziklatemplomban.

betlehemi_bekelang_2015

1986 óta minden évben, Bécsből, cserkészek kíséretében indul el egy osztrák gyermek, hogy Jézus születésének helyszínén, a jászol helyére épült Születés templomában található örökmécsesről lángot vegyen. Az Izraelben fennálló bizonytalan helyzet miatt ebben az évben nem egy osztrák gyermek hozta el a lángot, hanem egy betlehemi arab-keresztény családból származó kislány – a kilencéves Talen Ihab Msleh – gyújtotta meg a Születés templomának örökmécseséről.

12316345_817863458322405_2045594792587762636_n

Betlehem, Születés temploma. A csillag jelzi Jézus születésének pontos helyét.

Ezt a lángot hozzák lámpásba zárva Bécsbe, ahol egy nagyszabású ünnepség keretében veszik át az egyes országok cserkészküldöttségei.

Ezt követően a betlehemi láng szállítása lámpásokkal, örökmécsesekkel történik; földön, vízen, levegőben, biciklin és gyalog, hogy december 24-én Betlehem békéjét sugározza az otthonokban.

A gyertyával gyertyát gyújtva továbbított láng, a béke lángja, azt is jelképezi, hogy akárcsak a lángot, a békét is embertől emberig kell továbbítani. Az otthonokban fénylő betlehemi láng imádságra hívó jelenléte összeköti a magyar családokat és elmélyíti az adventi előkészület lelkületét.  A láng Isten szeretetének és békéjének üzenetét hordozza, és mi cserkészek, jó szolgálatot tehetünk azzal, hogy azt eljuttatjuk egyházközségünkbe, iskolánkba, a körülöttünk élő közösségekhez, a családokhoz és minden jóakaratú emberhez.

Csapatunkból 4 kiscserkész indult útnak, hogy Budapestről elhozza a lángot a szentendrei Péter-Pál templomba.20151213_164618

Jókedvűen és vidáman telt az út. Főleg mikor visszafelé előkerült a túlélő doboz is, tele keksszel és almával. Megcsodáltuk Budapest fényeit… és a Gellértben fürdőző vendégeket. 🙂 (ebben a hidegben ez is látványosság számba ment)

Felsétáltunk a Sziklatemplom feletti “teraszra” és még egy fogócska is belefért az időnkbe, főleg, hogy olyan hideg volt, hogy mindenki meg akart fagyni. 🙂

20151213_165921

A képen balról jobbra: Marci, Lackó, Kinga, Sziszi

 

20151213_171826

Indulunk Szentendrére

 

20151213_171240

Budapesti fényei. És ott a kereszt tövében, az a két kis világító pont… azok vagyunk mi. Na, de MILYEN világító pontok azok…

 

A Betlehemi béke láng elérhető a szentendrei Péter-Pál templomban és a 914. sz. Endre Cserkészcsapatnál.

2 thoughts on “Elhoztuk a Betlehemi lángot Szentendrére

  1. Visszajelzés: Decemberi összefoglaló | 914. sz. Endre Cserkészcsapat

  2. Visszajelzés: Ami egy decemberbe belefér | 914. sz. Endre Cserkészcsapat

Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.